Internet? Zabudnite!

Autor: Martin Šponiar | 20.3.2013 o 11:07 | (upravené 20.3.2013 o 11:17) Karma článku: 14,68 | Prečítané:  10845x

Na Univerzitu Komenského v Bratislave padá v poslednej dobe zlé svetlo. Či už kvôli rozpadávajúcim sa budovám alebo rektorskému tátošovi. Hrdí sa síce titulom najväčšej a najstaršej Univerzity na Slovensku, no pod pozlátkom sa skrývajú ďalšie zaujímavé pikantnosti...

Študenti na WiFi vo vestibule internatuŠtudenti na WiFi vo vestibule internatusponiar

 

Služby študentom v tomto prípade nie sú veľmi prioritnou záležitosťou. Môžu to potvrdiť aj ubytovaní na vysokoškolskom internáte Družba. Medici, právnici a prírodovedci, ktorí sú odrezaní od internetu. V 21. Storočí je to nonsens.

Píšete prácu? Potrebujete sa zapísať na skúšku? Nedajbože komunikovať s potenciálnym zamestnávateľom? Zariaďte si mobilný internet! Alebo ak ste žgrloši, ešte stále je vám k dispozícii WiFi vo vestibule.  Veľmi pohodlné a praktické! Len aby to vydržala batéria v notebooku.

A ak ste zahraničným študentom programu ERASMUS držím palce. Skype telefonáty so vzdialenou rodinou sú buď nemožné (rýchlosť WiFi pripojenia) alebo totálne verejné. Všetci naokolo vedia, čo máte nové. Nie že by ich to zaujímalo. Musia si to vypočuť, pretože ten poondiaty internet na izbe tiež nemajú a musia tvrdnúť vo vestibule.

Dve budovy. Vyššie poschodia bez pripojenia. Iniciatíva ubytovaných študentov bola po minulé roky opakovane odbitá. Buď nie sú prostriedky alebo sú problémom staré rozvody. Vedenie na otázky ohľadom internetu nereaguje, pričom študentská samospráva opakovane na tému tlačí. Bezvýsledne.

Z najaktuálnejších informácii vyplýva, že prostriedky vyčlenené sú, no celý projekt komplexného pripojenia internátu Družba na web stroskotáva na obstarávaní. Ako v každom sektore aj tu jestvujú tlaky prihrať to niekomu známemu. A pri záujme médií sa vedenie snaží problém ututlať.

Je možné, že v najbližších mesiacoch príde dlho očakávané riešenie a študenti budú mať konečne prístup k tak elementárnej veci ako je internet priamo na izbe. Nechceme sa však tešiť predčasne. Ako to už býva zvykom - nemôžeme očakávať širokopásmové pripojenie cez optiku. Pôjdeme „po kábli“ a budeme radi ak si prečítame mail.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?